Volitelná část

Zatímco jedna část programu je pro všechny účastníky povinná, druhou část si sestavuje každý účastník jen podle svého zájmu. Aktuální seznam volitelných workshopů je průběžně doplňován a konkrétní rozložení bude upřesněno na základě přijatých přihlášek a zájmu účastníků.

Na základě Vašich požadavků mohou být doplněny i další témata. Svou volbu konkrétního workshopu provedete dotazníkem, který Vám bude zaslán v průběhu května/června 2019.

Základní nabídka workshopů pro rok 2019.


Animace ve výuce (Libor Klubal)

Scénář, příprava techniky, práce s aplikací typu stop-motion a spousta nápadů jak to vše realizovat v normální vyučovací hodině. Vyzkoušíme si vytvoření jednoduchého filmu s titulky a akční scénou. Na workshop přivezeme pomůcky, které používáme ve škole a můžou Vás inspirovat ke zřízení podobného studia u Vás ve škole. Chybět nebudou ukázky reálných projektů žáků z naší školy.

Stop Motion Studio

Robotíme s iPadem (Libor Klubal, Patrik Kavecký)

Nebaví vás klasická výuka výuka programování pomocí počítače a vývojového prostředí? Tak zkusíme něco jiného. Vyzkoušíme využit robotické koule Sphero a roboty M-bot. Podělíme se s Vámi o zkušenosti z reálné výuky na 2. stupni ZŠ a na gymnáziu. Roboty přivezeme 🙂

Sphero EDU, mBlock Blockly

Učíme programovat s iPadem (Libor Klubal)

Jak na výuku programování na tabletu? Jaké aplikace využít, co všechno pomocí iPadu rozhýbáte? Praktické ukázky a zkušenosti z výuky.

Scratch Jr.Sphero EDU, Swift Playgrounds

Nelineární příběhy (Petra Boháčková, Slávek Hora)

Vzpomínáte na Dračák? Rádi byste začali aktivně tvořit příběhy? Nelineární příběhy jsou velkou příležitostí pro Vás a Vaše žáky. Jak bude vypadat příběh, když se vydáte jinou cestou? Je to jen a jen ve Vašich hlavách a rukách.

Příběhy s rozšířenou realitou (Petra Boháčková, Slávek Hora)

Rozšířenou realitu umíme vytvářet i v jiných aplikacích než jen v HP Reveal. Metaverse v sobě obsahuje trošku programování a můžeme do ní doplnit třeba i umělou inteligenci. Co si vytvoříme, to si také zahrajeme. Vhodné pro vyprávění příběhů, jako shrnutí přečtené knihy, procvičení naučeného nebo cokoli jiného.

HP Reveal, AR Makr

Plošková animace na zeleném animačním stole (Petra Boháčková, Slávek Hora)

Placaté loutky, zelený animační  stůl, stativ a aplikace Stop Motion. Pak už potřebujete jen nápad, scénář a jdeme na animaci. Pozadí si naklíčujeme, hudbu a další zvuky doplníme, krátký film si vyrobíme.

Stop Motion Studio, Green Screen by Do Ink

Jak na zpětnou vazbu (Jitka Rambousková)

Popovídáme si o aplikacích, které nám s ní mohou pomoci – od jednoduchých hlasovátek až po průvodce celou hodinou.

Kahoot!, Socrative Teacher, Socrative student, Classkick, QuiQR

Nebojme se experimentovat (Pavel Gavenda)

Workshop je zaměřen na přírodní vědy na 1. a 2. stupni. Účastníci se seznámí s různými druhy čidel Vernier, způsobu jejich připojení k iPadu a vyzkouší si jednoduché experimenty. Například měření teploty a její průběh, měření srdeční aktivity apod.

Graphical analysis GW

Book Creator (Veronika Černotová, Vojtěch Gybas)

Jak na tvorbu interaktivních knih z pohledu žáka, z pohledu učitele a z pohledu zdokonalování čtenářských dovedností. Ukážeme si tipy a triky…

Book Creator

Greenscreen by Do Ink (Veronika Černotová, Vojtěch Gybas)

Cesta kolem světa a za hranice všedních možností. Jak správně klíčovat, proč a kdy využít zelené plátno ve výuce. Ukážeme si tipy a triky…

Seesaw (Veronika Černotová, Vojtěch Gybas)

Jak na digitální portfolio žáka na základní škole a jak na digitální portfolio učitele na základní škole speciální? Ukážeme si tipy a triky…

Seesaw

Hodina přírodovědy 100x jinak (Eva Klubalová, Lenka Skýbová)

Aktivity do hodin přírodopisu. Vytvoříme lapbook s digitálními prvky, rozhýbáme normální učebnici, naučíme se zaznamenat laboratorní práci a spousta dalšího.

PlantNET, Pages, Cloudart, PicCollage

Jak na přípravy s iPadem? (Patrik Kavecký)

I mistři improvizace si mohou díky iPadu rychle, efektivně a účelně nachystat hodinu. Ono totiž vůbec nejde o přípravu samotnou, ale spíše proces jejího vytváření. V této dílně si ukážeme spoustu zajímavých vychytávek, jak si iPadem pomoci při tvorbě učitelských příprav. Zacílíme na názornost, efektivitu a recyklovatelnost. Vlastníte-li Apple Pencil, pak si jej rozhodně přibalte.

Keynote, Simple Minds+, Prezi, Notability, Google Classroom, Google Slides

GarageBand na x způsobů (Patrik Kavecký)

Aplikaci GarageBand netřeba příliš představovat. Tentokrát ji uchopíme malinko jinak. Pokusíme se najít její využití v různých oborech. Prozradit více by znamenalo zahubit překvapení… a to nikdo z nás nechce ;-). Přijďte se nechat překvapit, kam až možností této hudební aplikace sahají a přibalte si s sebou sluchátka.

GarageBand, Tone Generator

Učení bez mučení – aplikace Wida (Jaroslav Bezchleba, Pavel Vitešník)

Využití tabletu v přírodopise, matematice a českém jazyce pomocí aplikací Učení bez mučení.

Něco o sdílení (Jitka Rambousková)

Na síti můžeme sdílet spoustu věcí se spoustou různých skupin lidí. Jaké jsou vlastně možnosti a jaký to má smysl? Můžeme se na to podívat společně a zkusit najít praktické i zajímavé možnosti.

Padlet, Lino.It, Pinterest, Adobe Spark

Workshopy pro začátečníky (doporučená série)

Základy ovládání iPadu, nastavení, AppStore

Vestavěné a základní aplikace – Poznámky, Fotoaparát, Připomínky, Safari, Mail, Anotace, Piccollage

Práce s fotografií a videem, základy iMovie

Sdílení a správa souborů, Airdrop, QR kódy

Hodina s iPadem – jak navrhnout vyučovací hodinu s pomocí iPadu

Keynote, iMoviePicCollage,