O letní škole

„Letní škola s iPadem“ je akce pro všechny zájemce ze školství, kteří si chtějí rozšířit a procvičit své dovednosti ve využití ICT ve výuce. Není to jen o práci s iPadem, ale také o využití webových nástrojů, nápadech do výuky, výměně zkušeností a navazování nových kontaktů.

Pro plánování letošního ročníku jsme využili nejen osvědčené metody, ale také nové nápady a postupy a také zpětné vazby účastníků předchozích ročníků letních škol. Nultý ročník letní školy „Tvoříme s iPadem a pro iPad“ proběhl v Rožnově pod Radhoštěm v roce 2014, oficiálně první ročník pak v Jeseníkách. Na tomto místě se nám zalíbilo a v roce 2020 se tak setkáme na stejném místě. A pokud máte pocit, že tohle místo už znáte, tak letos to bude zase trochu jiné. Po loňském a předloňském úspěchu „Offline a Outdoor“ workshopu využijeme letos iPad jako reportážní nástroj.

V roce 2020 na Vás opět čekají povinné a volitelné workshopy, které absolvujete v rámci pondělního odpoledne, úterý a středy. Ve čtvrtek proběhne minikonference, na které může každý účastník představit sebe, svou školu, práci a zkušenosti s iPadem či zajímavé nápady, které má za sebou, nebo se na ně chystá. Na letní škole bude i doporučená linka pro ty účastníky, kteří s iPadem teprve začínají. Pro ně je připravena sada workshopů, díky kterým se naučí základy ovládání tabletu a také se seznámí s nejdůležitějšími aplikace pro výuku.

Dopolední semináře v úterý a ve středu nazvané „Reportáž psaná na iPadu“  jsou připraveny pro všechny, a to ve více úrovních dovedností. Podpora kurzu bude stejně jako loni k dispozici jako kurz v iTunes U. Pondělní až středeční odpoledne pak bude věnováno volitelným workshopům.

Více informací o programu a workshopech najdete na stránce Program.